Jak założyć fanpage na Facebooku

Jak założyć fanpage na FB - social media, media społecznościowe, obsługa Facebooka, fanpage, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu
Choć czasy największej świetności Facebooka już minęły, wciąż jest to najpopularniejsza platforma społecznościowa na świecie. Chcesz na niej zaistnieć? Zobacz jak założyć fanpage na Facebooku – bez tego nici z promowania Twojej marki na tym portalu.

Uprzedzę Twoje pytanie – tak, musisz założyć fanpage, jeśli chcesz prowadzić jakiekolwiek działania promocyjne na Facebooku. Regulamin serwisu jasno mówi, że wszelkie praktyki mające na celu zarabianie pieniędzy są na profilu prywatnym zabronione. A firmę czy markę zakładasz po to, by zarabiać, prawda? Czyli bez fanpage się nie obejdzie.

Jego stworzenie jest w pełni darmowe. Wymaga jednak uprzedniego posiadania osobistego profilu. Nie musisz go oczywiście używać, jeśli nie chcesz, ale powstać musi.

Zaczynamy?

Jak założyć fanpage na Facebooku

Aktualnie istnieją dwa miejscach, w których możesz założyć swój pierwszy fanpage: na ekranie logowania bądź w górnym pasku widocznym po wejściu na portal.

Jak założyć fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu Jak założyć fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Twoim pierwszym krokiem będzie po prostu kliknięcie w ten przycisk. Proste, co?

Krok 2. Wybierz kategorię strony [Jak założyć fanpage na Facebooku]

Następnie musisz zdecydować, czego będzie dotyczył Twój fanpage. Produkty, usługi i typowe firmy warto przyporządkować do kategorii „Firma lub marka”, a jeśli np. prowadzisz tylko blog, jesteś artystką, rękodzielnikiem i fanpage ma być dla Ciebie miejscem do dzielenia się pasją i budowania wokół niej społeczności – lepszym wyborem będzie „Społeczność lub osoba publiczna”.

Utwórz stronę - Facebook, social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Krok 3. Wybierz nazwę i podkategorię [Jak założyć fanpage na Facebooku]

Po kliknięciu na wybraną kategorię strony, zobaczysz pole do wpisania nazwy Twojego fanpage oraz podkategorię.

Nazwa fanpage, tak jak nazwa całej Twojej firmy lub marki, to temat-rzeka. Podpowiem Ci więc tylko, że:

  1. Twoja obecność w świadomości odbiorców powinna być spójna,
  2. kropki, myślniki, podkreślniki i inne dziwne znaczki w nazwie fanpage utrudnią zapamiętanie oraz wyszukiwanie Twojej strony i jeśli nie są bardzo mocno uzasadnione (np. nazwą firmy), to po prostu ich nie wykorzystuj
  3. nazwę zmienisz bez problemu tylko do momentu, w którym liczba Twoich fanów nie przekroczy 200 osób – potem zaczynają się schody

Dla przykładu, mój fanpage na Facebooku nazywa się po prostu Kobieca Strona Biznesu.

Wybierz kategorię - Facebook social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu Wybierz kategorię - Facebook, social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Wpisując szczegółową kategorię, podaj jedno albo dwa słowa kluczowe, a Facebook zaproponuje Ci odpowiednie warianty do wyboru. Wpisz np. blog, sklep, firma, agencja, usługi i zobacz, która z sugerowanych opcji najlepiej odpowiada Twojej działalności.

W przypadku niektórych podkategorii Facebook poprosi Cię na tym etapie o podanie adresu oraz, opcjonalnie, numeru telefonu. Jeżeli nie chcesz wyświetlać swojego adresu na fanpage, zaznacz odpowiedni kwadracik.

Gdy wszystko gotowe, naciśnij „Kontynuuj”.

Jak założyć fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Krok 4. Uzupełnij profil [Jak założyć fanpage na Facebooku]

Twój fanpage jest już właściwie gotowy! Na tym etapie możesz dodać zdjęcie profilowe (w formacie kwadratowym, optymalnie wielkości 900×900 pikseli) oraz zdjęcie w tle (najlepiej w rozmiarze 1920 x 730 pikseli). Możesz uzupełnić je również później.

Następnie przechodzisz już do strony, na której możesz dodać jej krótki opis, a w zakładce „Informacje” znajdującej się w panelu po lewej stronie – bardziej szczegółowe dane. U mnie, jak widzisz na zdjęciu poniżej, zostały już częściowo uzupełnione, ale wciąż było sporo do zrobienia.

Zdjęcie profilowe fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu Opis fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu Informacje fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Krok 5. Przejrzyj ustawienia [Jak założyć fanpage na Facebooku]

W zakładce „Ustawienia” dostępnej w górnym pasku z prawej strony czeka na Ciebie cała masa różnych opcji. Przejrzyj zwłaszcza ustawienia ogóle, informacje czy szablony i karty, gdzie możesz zdecydować, jakie podstrony będzie zawierał Twój fanpage.

Fanpage na Facebooku - social media, promocja, kobieca marka, Kobieca Strona Biznesu

Zrobione! Teraz pora zacząć publikować ciekawe, wartościowe treści i promować swoją markę wśród szerszego grona odbiorców. Chcesz wiedzieć o czym pisać na fanpage? Jak przygotowywać własne grafiki? Jak ustawić reklamy? Polub Kobiecą Stronę Biznesu na Facebooku i nie przegap kolejnych artykułów.

Przeczytaj również:

Udostępnij artykuł
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Odbierz darmowy mini kurs
Darmowy pdf Idealny klient - jak określić swoją grupę docelową - Karolina Kołodziejczyk kobieca strona biznesu

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odbierz darmowy mini kurs
Darmowy pdf Idealny klient - jak określić swoją grupę docelową - Karolina Kołodziejczyk kobieca strona biznesu
Logo Kobieca Strona Biznesu - budowanie marki dla kobiet, rozwój firmy, kobiecy biznes
Logo Kobieca Strona Biznesu - budowanie marki dla kobiet, rozwój firmy, kobiecy biznes

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści bez zgody autorki jest naruszeniem prawa!

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego działania, korzystania z narzędzi analitycznych, marketingowych, wtyczek społecznościowych i systemu komentarzy. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.
ODEBRAŁAŚ JUŻ DARMOWY PDF?
Zapisz się do newslettera, pobierz karty pracy "Idealny klient" i określ w końcu swoją grupę docelową